Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

Szczegóły misyjnego programu edukacyjnego "DAĆ IM NADZIEJĘ"

[ zobacz - WYKAZ SZKÓŁ, KTÓRE MAJĄ POD OPIEKĄ DZIECKO Z BURINA FASO ]

[ zobacz - Deklaracja adopcyjna ]

 

Misyjny program edukacyjny to przyjęcie do swojego życia biednego dziecka z kraju misyjnego i zapewnienie mu możliwości edukacji. Poprzez misjonarza mieszkające daleko od siebie osoby, różniące się kulturą i zwyczajami, stają się sobie bliskie emocjonalnie i duchowo. Kto pragnie wziąć udział w programie, zobowiązuje się do opłacenia kosztów jego kształcenia przez okres przynajmniej jednego roku. Po upływie tego czasu, można przedłużyć swoje zobowiązanie wobec tego samego dziecka na kolejny rok lub aż do ukończenia jego edukacji.

 

Dzieci do misyjnego programu edukacyjnego przedstawiają misjonarze franciszkanie. Na podstawie rozeznania w swoich placówkach misyjnych wybierają oni najbardziej potrzebujące: sieroty, półsieroty, dzieci, którym rodzice z powodu braku zdrowia czy bezrobocia nie są w stanie zapewnić możliwości edukacji, a czasem nawet zaspokojenia najbardziej podstawowych potrzeb. Misjonarze przesyłają do Referatu Misyjnego informacje o dziecku wraz z jego zdjęciem. W tej chwili są to dzieci i młodzież z placówki misyjnej w Burkina Faso. gdzie pracują O. Rafał Segieth i O. Robert Jurzysta. W przyszłości pragniemy tym programem objąć dzieci i młodzież z Boliwii. (Projekt ETA)

W misyjnym programie edukacyjnym udział może wziąć rodzina, osoby indywidualne, firmy, zakłady pracy, uczelnie, szkoły, klasy, kluby, stowarzyszenia lub inne grupy, które składają się na opłacanie nauki swego podopiecznego.

Koszty nauki jednego dziecka są zróżnicowane w zależności od kraju, rodzaju szkoły oraz sytuacji rodzinnej i osobistej dziecka. Osoba adoptująca deklaruje wpłatę na konto Franciszkańskiego Ośrodka Misyjnego (z dopiskiem Dać im nadzieję) równowartość od 50 do 190 Euro rocznie, w zależności od swoich możliwości. Wpłat w polskiej walucie można dokonywać w ratach miesięcznych, kwartalnych, półrocznych lub rocznych. Udział w programie trwa od momentu złożenia deklaracji. Referat Misyjny przekazuje pieniądze misjonarzom co kwartał przelewem bankowym. Misjonarze osobiście opłacają koszty nauki w szkole oraz troszczą się o zaspokojenie podstawowych potrzeb jak: dożywianie, ubranie, książki, przybory szkolne. Koszty organizacji i administracji programu pokrywane są z dobrowolnych dodatkowych ofiar.

 

Aby uczestniczyć w programie, należy wypełnić deklarację i przesłać ją na adres Referatu Misyjnego w Górze św. Anny. Pełni on rolę pośrednika pomiędzy misjonarzem przedstawiającym dziecko do programu i osobą adoptującą. Mając na względzie zadeklarowaną kwotę oraz inne preferencje przedstawione w deklaracji, Referat Misyjny wybierze i prześle dane dziecka oraz, w miarę możliwości, jego fotografię. Adres osoby wspierającej ucznia otrzyma misjonarz. Raz w roku będziemy informować wszystkich uczestniczących w programie o postępach w nauce dziecka. W miarę rozwoju programu będzie również możliwość utrzymywania kontaktu korespondencyjnego ze swoim podopiecznym.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:

ul. Klasztorna 6
47 - 154 Góra św. Anny

Tel.: (0-77) 463 09 26
Fax.: (0-77) 463 09 27

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.osrmis.ofm.plKonta dla wpłat dotyczących misyjnego programu edukacyjnego :
Konto PLN - Bank Spółdzielczy w Leśnicy:

18 8907 0008 2001 0000 2227 0001

z dopiskiem: "Dać im nadzieję" BF/.....

 

Konto walutowe w EURO - Bank BGŻ BNP Paribas:

60 1600 1156 1847 6991 7000 0020

IBAN: PL 60 1600 1156 1847 6991 7000 0020

SWIFT / BIC: PPABPLPK

z dopiskiem: "Dać im nadzieję" BF/.....

 

Szanowni Państwo. W związku z tym, że banki wprowadziły nowy system rozliczeń, w chwili obecnej nie otrzymujemy z banku oryginalnego wypełnionego przez Was dowodu wpłaty. Otrzymujemy jedynie informację, kto przesłał pieniądze, ale często bez podania celu Waszej ofiary.
Dlatego prosimy o: 

  • dokładne i czytelne wypełnianie dowodów wpłaty (imię, nazwisko, adres)
  • w tytule wpłaty podanie celu ofiary a w przypadku programu edukacyjnego również numeru BF nadanego danej adopcji.

::. DZIECI OBJĘTE PROGRAMEM .::