Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

Seminaryjna wspólnota misyjna

AKTYWNOŚĆ SEMINARYJNEJ WSPÓLNOTY MISYJNEJ

Ostatni czas był bogaty w wydarzenia w których uczestniczyła Seminaryjna Wspólnota Misyjna. Sprzyjał temu okres Wielkiego Postu, którego filary to post, jałmużna i modlitwa.

W II Niedzielę Wielkiego Postu wszyscy współbracia (Ksawery, Olaf, Szymon, Stefan i Michał) zaangażowali się w przeprowadzenie wystawy misyjnej we Wrocławiu-Karłowicach. Związana ona była z przypadającą tego dnia Niedzielą AD GENTES- dniem pamięci i modlitw za misjonarzy. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem wiernych.

W IV Niedzielę Wielkiego Postu bracia Ksawery i Stefan odwiedzili z wystawą misyjną Diecezjalne Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie (dekanat Wiązów). Dla parafian była to pierwsza okazja do tego, aby poznać posługę misyjną naszych współbraci, a w ten sposób poznać lepiej kolejny aspekt duchowości franciszkańskiej- posługę misyjną.

Tradycją lat ubiegłych w Niedzielę Palmową odbyła się wystawa misyjna w Gößweinstein (Niemcy), za którą odpowiedzialność wzięli bracia Olaf i Szymon. Również i tutaj zainteresowanie i życzliwość odwiedzających były bardzo duże. Również miejscowa wspólnota otoczyła życzliwością zarówno braci kleryków jak i dzieło misyjne prowincji.

Ostatni czas, pełny aktywnej posługi dla braci był również ciekawym doświadczeniem i spotkaniem z wspaniałymi i serdecznymi ludźmi. Ufamy, że w tym roku jeszcze uda się coś takiego przeżyć.