Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

Spotkanie opłatkowe

W sobotę 09 grudnia referat misyjny zorganizował coroczne spotkanie rodziców, rodzeństwa i dobrodziejów misji na Górze św. Anny w Domu Pielgrzyma. Bazując na doświadczeniu zeszłego roku spotkanie rozpoczęło się w Domu Pielgrzyma wspólną kawą o godzinie 10.30. na początku O. Błażej, animator misji, wszystkich serdecznie przywitał i nawiązał do pierwszych spotkań opłatkowych, które odbyły się na Górze św. Anny. Była to również okazja, aby wspomnieć tych, którzy już odeszli do wieczności. Wspomnieliśmy i odmówili modlitwę za zmarłych misjonarzy: O. Grzegorza Rudola, O. Zygmunta Skrzydły misjonarzy z Boliwii, O. Kazimierza Zdrzalka i O. Wilhelma Formala misjonarzy z Ziemi Św. O. Błażej po krótce przedstawił też projekty misyjne i informację o pomocy misyjnej.

Po kawie O. Alan Brzyski, minister prowincjalny poświęcił opłatek, którym podzielili się uczestnicy. O. Prowincjał złożył Bożonarodzeniowe życzenia. Przed podzieleniem się opłatkiem wspólnie odśpiewaliśmy kolędy.

Drugim punktem spotkania była Msza św. w bazylice św. Anny. Mszy św. przewodniczył O. Prowincjał i wygłosił kazanie. W bazylice przywitał uczestników O. Ambroży, proboszcz parafii annogórskiej.

Po Mszy św. ponownie udaliśmy się do Domu Pielgrzyma na obiad. Na spotkanie przybyli misjonarze, obecnie pracujący w Polsce: O. Marcin, były misjonarz z Boliwii; O Antoni, były misjonarz z Ziemi Św. i O. Michał były misjonarz z Togo. Uczestnicy ucieszyli się bardzo z obecności przedstawicieli seminaryjnego koła misyjnego, które reprezentowali Fr. diak. Ksawery i Br. Michał. W spotkaniu uczestniczyło 67 osób. Niektórzy, przyjechali z bardzo daleka: rodzice i rodzeństwo O. Kacpra przyjechali spod Opoczna, a rodzina Br. Feliksa z Nowogrodźca.

Tradycyjnie wszyscy podpisali się pod życzeniami dla misjonarzy. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przybycia, a O Ignacemu gwardianowi z Domu Pielgrzyma i kucharkom za przygotowanie spotkania rodziców, rodzeństwa i dobrodziejów misji.