Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

REKOLEKCJE DLA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH 2017

W piątek 13 października O. Błażej rozpoczął rekolekcje w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny dla Róż Różańcowych. Rozpoczęliśmy rekolekcje Mszą św. I Nabożeństwem Fatimskim z procesją. Mszy św. Przewodniczył O. Ambroży, proboszcz annogórskiej parafii. Po procesji uczestnicy rekolekcji spotkali się w sali wykładowej Domu Pielgrzyma, gdzie odbyło się oficjalne przywitanie. Uczestnicy obejrzeli film o Fatimie, który był opowiadaniem o dzieciach, ich rodzinach, miejscowości i cudownego spotkania z Matką Boską.

Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Syn mój wam powie”.

W sobotę rozpoczęliśmy spotkanie modlitwami i śpiewem Godzinek do NPNMP. Po śniadaniu była konferencja i modlitwa różańcowa.

O godz. 11.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma O. Błażej odprawił Mszę św. W tym czasie w bazylice św. Anny odbywała się Msza św., dla pielgrzymki Róż Różańcowych diecezji opolskiej.

O godz. 14.00 była kolejna konferencja, tym razem wraz z pielgrzymami różańcowymi i procesja do ołtarza papieskiego, w czasie której były rozważana kolejne tajemnice Różańcowe.

Na zakończenie po modlitwie do św. Jana Pawła II, O. Błażej poprowadził Koronę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 17.00 spotkaliśmy się w Sali wykładowej, gdzie O. Błażej opowiedział o pracy referatu misyjnego i pomocy misjom franciszkańskim. Następnie Pani Barbara Marcol opowiedziała o swojej pracy w szkole i odmawianiu modlitwy różańcowej z dziećmi i podzieliła się także swoimi wrażeniami z pielgrzymek do Medjugorje. Każdy z uczestników otrzymał prezent pielgrzymkowy. Kilka osób poprosiło o szkaplerz. Postanowiliśmy, by w czasie Mszy św. Niedzielnej dokonać tej ceremonii.

Po kolacji obejrzeliśmy film: „Bezcenny dar”, a na zakończenie

odmówili modlitwy wieczorne i zaśpiewali pieśń „Panience na dobranoc”.

W niedzielę od samego rana modliliśmy się w kaplicy Domu Pielgrzyma. Odśpiewaliśmy wezwania do NMP. Po śniadaniu w sali była kolejna konferencja i modlitwa różańcowa.

Zakończeniem rekolekcji była Msza św., na której 8 osób otrzymało szkaplerz. W rekolekcjach różańcowych brało udział 67 osób.