Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

Wolontariat na rzecz dzieci afrykańskich wyróżniony

S.M. Leonia ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej, katechetka z Ozimka.

Od wielu lat Siostra wspomaga misje i misjonarzy angażując w tę działalność dzieci.

 

Dnia 9 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której z rąk pani minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, statuetki i dyplomy odebrali nauczyciele nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie Nauczyciel Wolontariusz Roku. Do konkursu nauczycieli mogli zgłaszać uczniowie. Należało przedstawić 90 sekundowy film prezentując zakres działalności wolontariackie i jej efekty.

Wśród nagrodzonych dwunastu osób znalazła się s. Leonia, która od wielu lat przy pomocy prowadzonego w szkole kółka misyjnego organizuje pomoc dla dzieci w Burkina Faso i Malawi, w ramach naszego programu edukacyjnego „Dać im nadzieję”. To ta działalność znalazła uznanie w oczach komisji. Wśród nagrodzonych znalazła się także inna misyjna wolontariuszka pani Agnieszka Chlipała, która ostatnie wakacje spędziła w Etiopii. Siostrze Leonii, nauczycielom i dzieciom z Ozimka przesyłamy nasze gratulacje i podziękowania za zaangażowanie misyjne.

 

Zobacz film konkursowy