Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

INTENCJE MSZALNE

Intencje mszalne

Od wielu lat nasi misjonarze otrzymują pomoc przez zamawianie intencji mszalnych. Przysyłane są także msze św. gregoriańskie, które odprawiają misjonarze w różnych regionach świata. Nie jesteśmy w stanie informować wiernych, co do odprawianych pojedynczych intencji mszalnych, ze względu na odległość i specyfikę misyjnej pracy. Jeżeli chodzi o msze św. gregoriańskie ofiarodawcy są informowani, gdzie 30 mszy świętych zostanie odprawionych i przez którego z misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu naszych misjonarzy składam serdecznie podziękowania.

 

Msza gregoriańska

pot. gregorianka, staropolskie – trycezyma), to trzydzieści mszy świętych odprawianych codziennie przez kolejne dni w intencji jednej osoby zmarłej za darowanie jej kar w czyśćcu. Praktyka ta zainicjowana została w VI wieku przez papieża Grzegorza I Wielkiego, który polecił odprawianie w takiej formie mszy za zmarłego mnicha benedyktyńskiego, przy którym znaleziono pieniądze. Ze względu na ślub ubóstwa nie powinien był pieniędzy posiadać. Zgodnie z przekazem, trzydziestego dnia ów zakonnik miał się objawić papieżowi i podziękować za okazane mu miłosierdzie, dzięki któremu opuścił czyściec. Praktyka ta rozwijała się dalej od VIII wieku, najpierw w klasztorach, później wśród innych wiernych. Mszy gregoriańskiej od samego początku towarzyszyło mocne przekonanie Kościoła o szczególnej jej skuteczności dla zmarłych cierpiących w czyśćcu. W 1884 r. Kongregacja Odpustów Stolicy Apostolskiej wyjaśniła, że zaufanie wiernych do mszy gregoriańskich jako szczególnie skutecznych dla uwolnienia zmarłego od kary czyśćca należy uważać za rozumne i zgodne z wiarą.

 

Prosimy dostosować wysokość ofiary na Intencję Mszalną do zwyczaju przyjętego w miejscu zamieszkania:

Referat misyjny OO. Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi

Nr rachunków bankowych:

Bank Zachodni WBK 06 1090 2239 0000 0005 7603 2774 ( PLN )

Rachunek Walutowy 17 1090 2239 0000 0001 0882 6256 (EUR )

 

Zainteresowanych szczegółami dotyczacymi Mszy św. gregoriańskich prosimy o kontakt z Referatem Misyjnym:

tel. 77/ 463-09-26

fax. 77/ 463 09 27

tel. kom.: 601 766 957

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.