Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

XV bal charytatywny

W sobotę 13 stycznia w Domu Pielgrzyma odbył się XV bal charytatywny, który w tym roku wspomógł dzieło misyjne franciszkanów w Malawi. Od wielu lat pracuje w Malawi O. Sebastian Unsner OFM. O. Sebastian pracuje jako misjonarz w prowincji św. Franciszka obejmującej państwa wschodniej Afryki. Jego przygoda misyjna rozpoczęła się w 1987 roku przygotowaniem językowym w Wielkiej Brytanii. Ze względu na kłopoty wizowe, pracę rozpoczął w Afryce w 1989 roku.

Początkowo był w Zambii, a potem został przydzielony do Malawi. Pracował kilka lat w Kenii, a przez 6 lat sprawował urząd ministra prowincjalnego prowincji św. Franciszka. Po tym czasie ponownie wrócił do Malawi. Jako proboszcz w Dowa zajmuje się nie tylko pracą duszpasterską, ale bardzo zależy mu na edukacji dzieci i młodzieży. Wiele na tym polu przez lata robi, a praca ta przynosi owoce. Wśród jego wychowanków są również franciszkanie, już pokolenie afrykańskie. Jako prowincjał dbał również, by bracia studiowali za granicą, zwłaszcza w Rzymie. Dlatego w czasie tegorocznego balu pomogliśmy jego dziełu edukacyjnemu: „Chce pisać i czytać – pomóż”. Nasze zaproszenie na bal przyjęło 97 par. Bal rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Mszy św. Przewodniczył O. Błażej, a kazanie wygłosił O. Urban OFM z Głubczyc.

Po Mszy św. wszyscy zjawili się w sali balowej. Tradycyjnie część uczestników zajęła balkon. O. Błażej przywitał wszystkich uczestników tradycyjną lampką szampana. Po raz drugi przyznano statuetkę balu charytatywnego, którą otrzymali państwo Edyta i Ryszard Halupczokowie, właściciele firmy produkującej okna i drzwi drewniane i dobrodzieje misji franciszkańskich. Przedstawiony został O. Urban OFM z Głubczyc, który był wodzirejem balu. Wraz z nim przybyli: Br. Pacyfik OFM z Borek Wielkich; Br. Emeryk z Góry św. Anny i Br. Adrian, także z Góry św. Anny. Do tańca przygrywał zespół „ATHRIX”.

Wszyscy dobrze się bawili. O. Urban rozbawiał całe towarzystwo, a Br. Pacyfik zapraszał do tańca. Zabawa trwała do samego rana.

Bardzo dziękuję O. Ignacemu OFM z Domu Pielgrzyma z Współbraćmi i całym personelem za perfekcyjne przygotowanie tegorocznego balu. O. Ignacemu dziękuję również za jego zaangażowanie w czasie balu i przygotowanie jadłospisu. Personelowi z kuchni za wspaniałe ciasta i wszystko co znajdowało się na stole. Dziękuje za Waszą pracę i poświęcenie.

Niewątpliwie, podziękowania należą się także paniom i panom z Góry św. Anny za wszelaką pomoc w przygotowywaniu balu. Sponsorom za ich wspaniałomyślność. Dziękuję pani Agnieszce Głombik za pracę i poświęcenie w przygotowaniu balu na potrzeby misji. Dziękuję Radzie Sołeckiej na czele z Panem Sołtysem Góry św. Anny.

Tylu dobrych ludzi nam pomogło i to bezinteresownie, nie szczędząc swojego czasu. Niektórym z Was powiedziałem, że tacy ludzie rodzą się raz na sto tysięcy innych urodzeń. Dziś to ponawiam i przyjmuję to wyróżnienie, że dane mi było WAS spotkać i z WAMI na szczytny cel współpracować. Niech Pan Was wszystkich błogosławi i strzeże.

Relacja fofograficzna z balu