REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

50-lecie Komisji Misyjnej Konferencji Episkopatu Polski

W poniedziałek 13 listopada O. Błażej Kurowski, animator misji prowincji św. Jadwigi uczestniczył w uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie świętowano 50-lecia działalności Komisji Misyjnej KEP. Komisję Misyjną powołano w 1967 r., realizując wskazania Soboru Watykańskiego II zawarte w „Dekrecie o misyjnej działalności Kościoła” (Ad gentes). Zadaniem Komisji jest integrowanie środowisk misyjnych w Polsce, wspieranie materialnie i duchowe misjonarek i misjonarzy oraz koordynowanie animacji, formacji i współpracy misyjnej w Polsce.

ZAMIESZKI W TOGO

Drodzy Przyjaciele Misji.

Otrzymaliśmy od O. Roberta informacje o zamieszkach w Togo.  Zamieszki mają miejsce w stolicy Lome, Dapaong, Mango i Sokode. Manifestanci domagają się wyboru nowego prezydenta. Wśród demonstrujących były ofiary śmiertelne.

REKOLEKCJE DLA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH 2017

W piątek 13 października O. Błażej rozpoczął rekolekcje w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny dla Róż Różańcowych. Rozpoczęliśmy rekolekcje Mszą św. I Nabożeństwem Fatimskim z procesją. Mszy św. Przewodniczył O. Ambroży, proboszcz annogórskiej parafii. Po procesji uczestnicy rekolekcji spotkali się w sali wykładowej Domu Pielgrzyma, gdzie odbyło się oficjalne przywitanie. Uczestnicy obejrzeli film o Fatimie, który był opowiadaniem o dzieciach, ich rodzinach, miejscowości i cudownego spotkania z Matką Boską.

Wolontariat na rzecz dzieci afrykańskich wyróżniony

S.M. Leonia ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej, katechetka z Ozimka.

Od wielu lat Siostra wspomaga misje i misjonarzy angażując w tę działalność dzieci.

 

Dnia 9 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której z rąk pani minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, statuetki i dyplomy odebrali nauczyciele nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie Nauczyciel Wolontariusz Roku. Do konkursu nauczycieli mogli zgłaszać uczniowie. Należało przedstawić 90 sekundowy film prezentując zakres działalności wolontariackie i jej efekty.

O. Robert Jurzysta - Podziękowanie

Relacja z Togo i podziękowanie za ofiary na środki opatrunkowe i dezynfekujące.

 

Drogi Ojcze Błażeju, kochani przyjaciele misji.

 

Rozpocząłem po dwu miesięcznym urlopie w Europie pracę w mojej parafii Barkoissi w Togo. Chciałbym z tego miejsca przekazać moje wielkie Bóg zapłać za Waszą życzliwość dla misji i rozległej parafii, w której pracuje. Będąc na urlopie doznałem wiele życzliwości od naszych Współbraci z prowincji św. Jadwigi, a także od wielu ludzi, których spotkałem na różnych miejscach.

CZYTAJ CAŁY LIST

LIST O. BPA ANTONIEGO REIMANNA

Witam serdecznie O. Błażeju, Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich.

 

Dziękuję za modlitwy i odprawiane Msze Św. Wiem, że wiele osób modli się za mnie, i to mi dodaje otuchy, za co bardzo Wam dziękuję. Wiem też, że moja wizyta pod koniec stycznia i w lutym nie była przypadkowa. Mogłem uczestniczyć, jako delegat Konferencji Biskupów Boliwijskich, w pożegnaniu woluntariuszki Heleny Kmieć; być też przy odejściu do wieczności mamy Ks. Artura Chwaszcza, sp. Lidii, z diecezji gliwickiej. I wiele innych wydarzeń. To wszystko miało sens.

 

CZYTAJ CAŁY LIST

MISJA W BAKOISSI

Drodzy Przyjaciele Misji

 

O. Robert Jurzysta OFM, misjonarz Togo poinformował, że Bakoissi odwiedził po raz pierwszy po swoim wyborze biskup diecezji Dapaong Dominique Banlène Guigbile. Wierni przywitali go bardzo uroczyście.

Ks. Biskup odprawił Mszę św. i wygłosił Słowo Boże. Po Mszy św. był wspólny poczęstunek, który przygotowały kobiety z parafii.

 

 

LIST O. BPA ANTONIEGO REIMANNA

   Drogi Ojcze Proboszczu Lucjanie wraz z dziećmi I Komunijnymi i ich Rodzicami.

 

   Bardzo ucieszyłem się kiedy przez pośrednictwo Referatu misyjnego w Górze św. Anny, nasze dzieci, którymi opiekujemy w Centrum formacyjnym św. Klary z Asyżu Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez, otrzymały od dzieci I Komunijnych piękny dar w wysokości 4800 zł. Pieniądze te zostały zamienione na dolary przekazane w całości na potrzeby dzieci.

Centrum formacyjnym św. Klary z Asyżu zostało utworzone dla dzieci, których domy rodzinne zostały całkowicie zniszczone przez powódź spowodowaną rzeką Rio Grande w 2006 roku. W tym czasie wiele miejscowości przestało istnieć a duża część rodzin zamieszkała w okolicach miejscowości Cuatro Canadas.

REKOLEKCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

Drogie Siostry i Drodzy Bracia.

 

 

Dwa wydarzenia w życiu Kościoła dominują w 2017 roku. Oba, choć godne są nadzwyczajnej uwagi, dają możliwość głębokiego zapatrzenia się w Boże sprawy XXI wieku.

Przed stu laty trójka portugalskich dzieci dostąpiła łaski spotkania Matki Najświętszej na drodze swojego życia. Maryja przychodzi do nich w czasie, kiedy szalała okrutna wojna, wielu ludzi się pogubiło i odeszło od Boga. Matka Boża przez dzieci fatimskie niesie światu posłanie, by ludzie wrócili na drogę wiary, nie łamali Bożych przykazań, wzajemnie się szanowali i żyli w pokoju. Te słowa Matki Boga roznoszą się echem po świecie i nie można nam dzisiaj ich nie usłyszeć.