REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

Podziękowanie

Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje i Sympatycy misji franciszkańskich.

Skończył się miesiąc maj poświęcony NMP. W naszych kościołach i w przydrożnych kapliczkach wierni odprawiali nabożeństwa majowe śpiewając: „chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone, chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki”. Te Maryjne pieśni, ich dźwięk roznosił się w różnych językach i kulturach. Tam, gdzie pracują nasi misjonarze, podobnie jak u nas, ludzie pieśnią wychwalali Maryję.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Drodzy Przyjaciele.

Program edukacyjny dedykowany dzieciom w Burkina Faso, Togo i Malawi po latach działalności przynosi owoce. Cieszy fakt, że dzięki pomocy rodziców adopcyjnych, dzieci nie tylko potrafią pisać i czytać, ale wielu z nich zdobyło zawód, Są samodzielni. Podarowaliście tym dzieciom niesamowity dar, którego brakuje Afrykańczyków, mianowicie wyobraźni.

Czytaj więcej...

List O. Sebastiana

Drodzy Uczestnicy Balu Charytatywnego!

Witam Was serdecznie z Dowa w Malawi, gdzie jestem proboszczem parafii, która w tym roku obchodzi Srebrny Jubileusz istnienia. Moi Drodzy, jestem Wam niezmiernie wdzięczny za to, co tak hojnie ofiarowaliście podczas Balu Charytatywnego na Górze św. Anny i przekazaliście dla naszej misji w Dowa.

Czytaj cały list

List O. Symeona

Franciszkanie pracują w Maroku od 800 lat. Zajmujemy się przede wszystkim szkolnictwem, sytuacjami skrajnego ubóstwa, Dziećmi Specjalnej Troski (Chorzy z zespołem Downa). Pracujemy na rzecz ubogich, prowadzimy szereg stowarzyszeń we współpracy ze świeckimi. Wielkim polem działania jest migracja ludów Afryki Czarnej, których tranzyt przebiega przez Maroko.

Czytaj cały list

LIST O. BPA ANTONIEGO REIMANNA

DROGI OJCZE PROBOSZGZU GRZEGORZU WRAZ Z PARAFIANAMI,PRZYJACIELAMI I DOBRODZIEJAMI MISJI FRANCISZKAŃSKICH.

Bardzo się ucieszyłem, kiedy O. Błażej poinformował mnie, że tegoroczny wielkanocny jarmark misyjny na Górze św. Anny został zorganizowany, by pomóc dzieciom boliwijskim, które przebywają w Domu św, Klary. W 2006 roku straszliwa powódź nawiedziła Boliwię. Wielkie spustoszenie zrobiła rzeka Rio Grande, która przepływa przez Wikariat Apostolski Ńuflo de Chavóz. W czasie powodzi całkowicie zniszczonych zostało wiele wiosek. Do większości tych wiosek, ludzie nigdy nie wrócili. Całe, i tak skromne ich mienie zabrała woda,

Życzenia

Drodzy Wielkanocni Przyjaciele.

W klimacie modlitwy i pokuty Kościół przeżywa ostatnie etapy ziemskiego życia Jezusa: skazanie Go na śmierć, dźwiganie krzyża na wzgórze Kalwarii, Jego ofiarę za nasze zbawienie i złożenie Go do grobu. Następnie «trzeciego dnia» Kościół przeżywa na nowo Jego zmartwychwstanie: jest to Pascha, przejście Jezusa ze śmierci do życia, w którym spełniają się do końca starodawne proroctwa.

Czytaj cały tekst

Podziękowanie

Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje i Sympatycy misji franciszkańskich.

Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post w Kościele. To czas nie tylko przeżywania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, słuchania kazań pasyjnych i uczestnictwa w rekolekcjach. Dla wielu ludzi jest to czas większej aktywności modlitewnej, robienia dobrych uczynków wobec bliźnich, ale także podejmowanie szczególnych wyrzeczeń i dzieł miłosierdzia.

LIST O. BPA ANTONIEGO REIMANNA

Z Santa Cruz do Trinidad

Od doświadczenia Krzyża do Wspólnoty Trójjedynego Boga Dnia 26 lutego w gazecie „El Deber” ukazała się informacja o zablokowaniu dróg dojazdowych do miasta Trinidad, odległego od Santa Cruz prawie 500 km. Protestujący domagali się od Zarządu Dróg koniecznego remontu, dzięki któremu polepszy się bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i przechodniów.

CZYTAJ CAŁY LIST