Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REFERAT MISYJNY OJCÓW FRANCISZKANÓW

PROWINCJI ŚW. JADWIGI

Spotkanie uczestników programu edukacyjnego „dać im nadzieję”

Referat misyjny prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci św. Jadwigi w sobotę 23 czerwca zorganizował spotkanie rodziców adopcyjnych uczestniczących w programie edukacyjnym „ DAĆ IM NADZIEJĘ”. Na spotkanie przyjechał wraz z O. Rafałem Segiethem OFM, katechista Rafael Ouedraogo z parafii Korsimoro w Burkina Faso, który pomaga od lat w realizacji programu edukacyjnego. Katechista miał okazję spotkania się z rodzicami adopcyjnymi, którzy finansują edukację dzieci w jego kraju.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje i Sympatycy misji franciszkańskich.

Skończył się miesiąc maj poświęcony NMP. W naszych kościołach i w przydrożnych kapliczkach wierni odprawiali nabożeństwa majowe śpiewając: „chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone, chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki”. Te Maryjne pieśni, ich dźwięk roznosił się w różnych językach i kulturach. Tam, gdzie pracują nasi misjonarze, podobnie jak u nas, ludzie pieśnią wychwalali Maryję.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Drodzy Przyjaciele.

Program edukacyjny dedykowany dzieciom w Burkina Faso, Togo i Malawi po latach działalności przynosi owoce. Cieszy fakt, że dzięki pomocy rodziców adopcyjnych, dzieci nie tylko potrafią pisać i czytać, ale wielu z nich zdobyło zawód, Są samodzielni. Podarowaliście tym dzieciom niesamowity dar, którego brakuje Afrykańczyków, mianowicie wyobraźni.

Czytaj więcej...

List O. Sebastiana

Drodzy Uczestnicy Balu Charytatywnego!

Witam Was serdecznie z Dowa w Malawi, gdzie jestem proboszczem parafii, która w tym roku obchodzi Srebrny Jubileusz istnienia. Moi Drodzy, jestem Wam niezmiernie wdzięczny za to, co tak hojnie ofiarowaliście podczas Balu Charytatywnego na Górze św. Anny i przekazaliście dla naszej misji w Dowa.

Czytaj cały list

List O. Symeona

Franciszkanie pracują w Maroku od 800 lat. Zajmujemy się przede wszystkim szkolnictwem, sytuacjami skrajnego ubóstwa, Dziećmi Specjalnej Troski (Chorzy z zespołem Downa). Pracujemy na rzecz ubogich, prowadzimy szereg stowarzyszeń we współpracy ze świeckimi. Wielkim polem działania jest migracja ludów Afryki Czarnej, których tranzyt przebiega przez Maroko.

Czytaj cały list

LIST O. BPA ANTONIEGO REIMANNA

DROGI OJCZE PROBOSZGZU GRZEGORZU WRAZ Z PARAFIANAMI,PRZYJACIELAMI I DOBRODZIEJAMI MISJI FRANCISZKAŃSKICH.

Bardzo się ucieszyłem, kiedy O. Błażej poinformował mnie, że tegoroczny wielkanocny jarmark misyjny na Górze św. Anny został zorganizowany, by pomóc dzieciom boliwijskim, które przebywają w Domu św, Klary. W 2006 roku straszliwa powódź nawiedziła Boliwię. Wielkie spustoszenie zrobiła rzeka Rio Grande, która przepływa przez Wikariat Apostolski Ńuflo de Chavóz. W czasie powodzi całkowicie zniszczonych zostało wiele wiosek. Do większości tych wiosek, ludzie nigdy nie wrócili. Całe, i tak skromne ich mienie zabrała woda,

Życzenia

Drodzy Wielkanocni Przyjaciele.

W klimacie modlitwy i pokuty Kościół przeżywa ostatnie etapy ziemskiego życia Jezusa: skazanie Go na śmierć, dźwiganie krzyża na wzgórze Kalwarii, Jego ofiarę za nasze zbawienie i złożenie Go do grobu. Następnie «trzeciego dnia» Kościół przeżywa na nowo Jego zmartwychwstanie: jest to Pascha, przejście Jezusa ze śmierci do życia, w którym spełniają się do końca starodawne proroctwa.

Czytaj cały tekst